Sabah Türküsü
Şiir: Oktay Rifat - Müzik: Cüneyt Duru
AĞIT

Kopardılar dalından yemişi
Çiğnediler nalçalı topukla
Şimdi dağların ardı kan rengi
Şimdi gözlerin kanlı ve susuz
Tut beni gülüm, bu benim elim
Kurudu gözlerimin sevinci

Ağıt hakkında yazabilirsin
Ad, Soyad:
E-mail:
Mesaj:
(soldaki güvenlik kodu)
Ağıt hakkındaki yazılar;
Oğuz kuk: Kendimi bildim bileli nefes aldığımı hissettiğim şarkı.. parça başlarken ortamda çok güzel çiçek kokuyor ve hava açıyor mis gibi ama biraz da yağmur yağıyor.. işte insan o yağmuru durduramıyor..
04 Mart 2024

Cabir Bartin: Kimisi bir romanı kimisi bir şiiri kimisi bir şahsiyeti tanıdıktan sonra hayatı altüst olur ya hani. 21 yıl önce tanıştığım Ezginin günlüğü de benim için öyledir. Dilim çok güzel laf yapmaz ama şöyle diyebilirim. Ağıt, tarifi çok zor ve aynı zamanda anlatamayacağım kadar kalbimi acıtan bir eserdir benim için. Eserde benim için bir gerilim, yarı yolda bırakılmış bitmeyen bir sevda, çocukluğumun güzel günleri, ve zulümler yer alıyor. Bu aralar sabah evden çıkarken içimde çok tuhaf bir hisle ağlaya ağlaya sürekli Ağıt’ı dinleyerek sadece gökyüzündeki bulutlara bakıp gökyüzüne yükseldiğimi hissederek yürürüm.
20 Ocak 2023

Emine küçükyağcı: bana hep ölümü hatırlatan bir şarkı. dalından kopan yemiş ve ardı kan rengi olan dağlar.
01 Ocak 2021

metin çevik : Her dinleyişim de farklı tat ve haykıramadığım isyanımı alevlendiriyor...yorum on numara grup hak ettiği yerde değil....çok kalite..ÇOK KALİTE ESERLER VERİYOR...İYİ Kİ VAR EZGİNİN GÜNLÜĞÜ...SEVİYORUZ SİZİ....1981 YILIND A DOĞDUM GRUBUN TEMELİ BU YIL ATILMIŞ...
12 Şubat 2020

Seda Koyuncu: Ezginin Günlüğü’nün bütün şarkılarının yeri ben de ayrı olsa da‘Ağıt’ şarkısının yeri başka bende. Ne büyülü,acılı bir ses her defasında içine çekiyor. Özellikle’kurudu gözlerimin sevinci’kısmı.
17 Mayıs 2018

Ezgi Suludere: Cocuklugumuzda bir cdnin icinde calar dururdu bir gün bu sarkiyi ne kadar cok sevdigimizi farkettik sanirim kendine ozgu sicak duygusundan
20 Mart 2016

Ata Yıldırım: İnsanın içine işliyor. Alır götürür...
18 Eylül 2015

ezgi tasoğlu: müziği,sözleri ve solistin o farklı sesiyle insanı etkileyen güzel bir ezgi...
21 Ağustos 2013

Ezginin Günlüğü'nün resmi web sitesidir. Copyright © Ezginin Günlüğü 2010.