Eski Arkadaş
Söz - Müzik: Hüsnü Arkan
GÖZÜM SENDEN BAŞKA

Gözüm senden başka kimseyi görmüyor
İsmin söylendikçe içim fena titriyor
Meyhanelere düştüm, sebebi malum, çivi çiviyi söküyor
Bak ne hallere düştüm, karşımda sessiz, yalnızlığım oturuyor

Ah mikro, benimle gel, İzmir’e gidelim
Ah mikro, kadehler konuşsun, dinleyelim
Ah mikro, gerçeği rüya edelim
Ah mikro, hayattan kâr edelim

Ufak ufak yanaşsam iskelene
Gümüş gümüş yakamoz bakışların
Usul usul perdeler kımıldasa
Dudak dudak uyansak birbirimize.

Nota: 119 Gozum Senden Baska.TIF
Diğer şarkı notaları için tıklayın

Gözüm Senden Başka hakkında yazabilirsin
Ad, Soyad:
E-mail:
Mesaj:
(soldaki güvenlik kodu)
Gözüm Senden Başka hakkındaki yazılar;
çağla : kız arkadaşımla en sevdiğimiz şarkılardan birisi, gözüm senden başka kimseyi görmüyor, ismin söylendikçe içim fena titriyor.♡ belki yıllar sonra bu yoruma denk gelmek dileği ile... 28.06.2021
28 Haziran 2021

önemsiz biri: Daha önce Signomi isimli (ki signomi rumca da özür dilerim demek) bir şarkı yazarı olan sayın Arkan'ın izmirli oluşunu ve bir yıl da atina'da yaşamış olmasını dikkate alarak rahatlıkla bilebileceği bu rumca kelimeyi kullandığını düşünmemiz çok da uzak bir ihtimal olmaz sanırım.
16 Eylül 2012

onemsiz biri: Mikro rumcada küçük demek...
16 Eylül 2012

Kıvanç Erenoğlu: Ben de bu albümde en çok Gözüm senden başka parçasını beğendim.Ama bu şarkıdaki mikro kelimesine anlam veremedim.Ah küçüğüm ya da küçük anlamına geldiğini düşünsem bu anlama kullanılacak bir kelime değil hem neden mikro Türkçe karşılığı olmayan bir kavramımı anlatmak istemiş acaba Hüsnü Bey?
11 Şubat 2012

İbrahim ÇİTEKÇİ: Öncelikle ağzınıza sağlık diyorum ve siz sevgili E.günlüğü ekibini can-ı gönülden kutluyorum. Yine gönlümüzün en ücra köşelerine kadar inen, bizi bizden alıp götüren bir albüme imza atmışsınız. İyi de yapmışsınız. Beklediğimiz albüme nihayet kavuştuk. Gelelim şarkıya, bu şarkıda albümün en güzellerinden... Hüsnü abimizden çok güzel seslendirmiş. Orda geçen " ah mikro " kelimesini bende herkes gibi " mikrop " şeklinde anlıyordum, sayfanızdan sözlere baktım mikro' ymuş. Merak edip nette aradım. Mikro normalde küçük, dar anlamına geliyor ama sanırım burda kastedilen şey başka. Neyse netice itibarıyla şarkı çok güzel. Bazen şarkıları dinlerken aklıma şöyle birşey gelir, acaba bu ses veya bu şarkıcı olmasa dinleyici bu kişinin, bu ses renginin eksikliğini çeker mi ? diye. Mantar gibi şarkıcının türediği şu günlerde, ezginin günlüğü gibi bir grubun asla alternatifinin olmadığı be bir gün kaybolursa herkesin çok eksikliğini çekeceği aşikar. İyi ki varsınız...
04 Temmuz 2011

bora kaygusuz: bu şarkı da geçen "mikro " ne demek 7den70e mikrop diyoduk biz ona mikro olduğunu öğrenince yıkıldım. "mikro " ne demek?
29 Mayıs 2011

Serdar Çoban: Mikro kelimesinin sizin için anlamı nedir?
26 Mayıs 2011

serife cetinkaya: ask ....................
25 Nisan 2011

ahmet: mikro ne anlamda geçio burda?
06 Aralık 2010

Güray: Herkesin kendine ait birşeyler bulabileceği bir şarkı bence
04 Aralık 2010

Ezginin Günlüğü'nün resmi web sitesidir. Copyright © Ezginin Günlüğü 2010.