Fotoğraf: Can Göktürk

Mahmut Çınar

Vokal

Tatvan'da doğdu. Gazi Üniversitesi'nde felsefe, Anadolu Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını aynı üniversitede sürdürdü. 2002'den itibaren yerel ve bölgesel haber mecraları için muhabirlik ve editörlük yaptı. 2007-2016 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Uzman, eğitimci ve yürütücü olarak çok sayıda ulusal ve uluslararası projede görev aldı. Ayrımcılık ve nefret söylemi konularında kitaplara, çalışmalara imza attı. Ulusal gazeteler, haber mecraları ve edebiyat dergileri için siyaset, kültür sanat, toplum ve müzik üzerine yazılar yazdı. Bülent Ortaçgil'le gerçekleştirdiği nehir söyleşi, İnkılap Yayınları tarafından "Bu Su Hiç Durmaz: Bülent Ortaçgil" adıyla 2018 yılında yayımlandı. 2016'da ilk müzik çalışmalarına başladı. "Bul Beni" isimli ilk solo albümü 2019'da Garaj Müzik/Pasaj Müzik etiketiyle yayınlandı.

2019'dan beri Ezginin Günlüğü'nde.Diskografi:

Bul Beni (2019)

Mahmut Çınar hakkında yazabilirsin
Ad, Soyad:
E-mail:
Mesaj:
(soldaki güvenlik kodu)
Mahmut Çınar hakkındaki yazılar;
Murat Salkaya: 2010-2011 güz döneminde öğrencisi olduğum Mahmut Hocamın akademisyen, araştırmacı ve yazar kimliğini bilsem de, müzisyen yönünü bu vesileyle öğrenmek hoş bir sürpriz oldu. Tüm çalışmalarınızda başarılar diliyorum Hocam.
02 Ekim 2021

Pelin Örde: Hüsnü Arkan gibi bir sanatçının ardından ,Ezginin günlüğünü devralıp yola harika bir ekip arkadaşları ile devam eden güzel insan. Başarı imzalarınız bol olsun efendim. Sevgiyle kalın. Sesinize,emeklerinize sağlık.
01 Mart 2020

İpek Erdöl : Merhaba. Dün gece İzmir konserinizde tanıdım sizi ve sesinizi. Duruşunuz, sesiniz ve efendiliğinizle ne kadar yakışmışsınız gruba. "O hep konuşup söylesin, biz de onu hep dinleyelim." dedirten bir sesiniz var. Çok hoş bir gece geçirdik sayenizde. Ağzınıza sağlık. Sevgiler.
19 Şubat 2020

Ezginin Günlüğü'nün resmi web sitesidir. Copyright © Ezginin Günlüğü 2010.