Fotoğraf: Can Göktürk

Ayberk Garagon

Davul

Ayberk Garagon 1991 yılında İzmir’de doğdu.
2003 yılında davul çalmaya başladı.

2009 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümüne girmeye hak kazandı. Üniversite yılları boyunca çeşitli gruplarla farklı tarzlarda davul ve perküsyon çaldı. 2014 yılında mezun olduktan sonra İ.T.Ü Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezinde müzik performans bölümü yüksek lisansına kabul alıp Amy Salsgiver ile perküsyon çalışmaya başladı.

MIAM Perküsyon Topluluğu ve İstanbul Film Müzikleri Orkestrasında (IFMO) perküsyonist olarak görev aldı.

Edgard Varese “İonisation”, Steve Reich “Drumming” eserlerinin Türkiye prömiyerlerinde yer aldı. Damdaki Kemancı başta olmak üzere çeşitli müzikal ve tiyatrolar, Chromas ve Rezonans korolarında davulcu ve perküsyonist olarak performans sergiledi.

2018 yılında İ.T.Ü Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi müzik doktora programına kabul aldı. Ayberk Garagon perküsyonist ve davulcu olarak çeşitli grup ve orkestralar ile performans yapmaya devam etmektedir.

Ayberk Garagon hakkında yazabilirsin
Ad, Soyad:
E-mail:
Mesaj:
(soldaki güvenlik kodu)
Ayberk Garagon hakkındaki yazılar;
Orhan salim: Bu gece Hakkari’de zeze’de performansınız müthişti üstad hele herkes sizinle fotograf çekinmeye çalışması ayrı idi ben çekinemedim olmadı ama olsun sizi dinledim ya gene sağolun hakkariye çok daha sık bekleriz siz teşekkürler bu gece için
23 Nisan 2018

Ezginin Günlüğü'nün resmi web sitesidir. Copyright © Ezginin Günlüğü 2010.